Jumat, 24 Februari 2017

Ogrodzenia z kamienia wymagają pewnych zabiegów pielęgnacyjnych, szczegóły poniżej

Jeśli zdecydowaliśmy się na ogrodzenie z kamienia, to musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli wykonać szereg zabiegów, aby przedłużyć jego piękny wygląd. W tym celu należy je zaimpregnować. Kamień, z którego wykonane jest nasze ogrodzenie najlepiej zaimpregnować po ukończeniu budowy ogrodzenia.
Impregnacja kamienia ogrodzeniowego jest niezbędna nie tylko po to aby zachować wysokie walory estetyczne ogrodzenia. Wybór odpowiedniego impregnatu do ogrodzenia jest w stanie w chronić ogrodzenie przed nasiąkaniem wodą lub brudem. Na rynku jest wiele dostępnych preparatów impregnujący i skutek zabiegu impregnacji będzie zależał od tego jaki preparat wybierzemy. Wybierając odpowiedni impregnat nie należy kierować się wyłącznie ceną. Impregnaty do ogrodzenia wykonanego z kamienia nie należą do najtańszych. Nie mniej jednak koszt ich zakupu jest stosunkowo niewielki w porównaniu z kosztem nowego ogrodzenia. Ochrona przed brudem jednocześnie ochroni nas przed wydatkiem rzędu 2000zł za usunięcie zabrudzenia z ogrodzenia. Dobrze dobrany impregnat, nawet jeżeli nie będzie tani, to uchroni nasz portfel przed kosztami skutków pęknięć kamienia, związanych z wniknięciem wilgoci w kamień.
Oferowane przez producentów preparaty do impregnacji kamienia ogrodzeniowego mają na celu przede wszystkim:
1. Zabezpieczyć powierzchnię ogrodzenia z kamienia przed działaniem płynów różnego rodzaju, w tym również tłuszczy oraz poprawieniem odporności na zarysowania.
2. Zabezpieczeniem przed wchłanianiem przez kamień ogrodzeniowy wilgoci przez cały rok.
3. Zabezpieczeniem ogrodzenia przed pojawieniem się mchu na ogrodzeniu.
4. Zabezpieczeniem muru ogrodzeniowego przed aktami wandalizmu np. "graffiti". Gdyby zaistniała taka sytuacja, że musielibyśmy usuwać z ogrodzenia kamiennego jakieś rysunki wykonane przy pomocy sprayu, to na impregnacie zadanie będziemy mieli ułatwione.
Warto w sklepie poświęcić trochę czasu na odpowiedni dobór impregnatu na ogrodzenie z kamienia. pamiętajmy, że dobry impregnat nie pozostawi powłoki na powierzchni ani nie zmieni koloru kamienia. Nieodpowiednio dobrany preparat może spowodować powstanie plam, których usunięcie będzie albo niemożliwe, albo bardzo czasochłonne i kosztowne.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar