Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj sztachetki PVC są nieodłącznym elementem każdej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. By można się było dostać na teren osobistej posiadłości niezbędna jest furta a także brama.
Z pewnością bramy a także furty ogrodzeniowe winny być solennie skonstruowane albowiem narażone są na znacznie większe obciążenia aniżeli pozostała cześć plotki plastykowe na plot i bramkę ze sztachetek
. W związku z tym jakie powinny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa winna być na tyle duża aby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.
Furta powinna też umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe przeważnie są powieszone nad murkiem furta winna być trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe żeby sztachety PCV na ogrodzenie i furtkę sztachetowa było jednakowej wysokości.Przy wyborze sztachetki z Winylu na plot i bramę sztachetowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna ewentualnie rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt iż ogrodzenia z plastyku
przy bramie powinno być tak długie aby cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, niemniej jednak przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama wjazdowa i furta ma być zrobiona. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny odbiegać ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachetek prezentowało się jednakowo. W sprzedaży dostępne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do zapełnienia bramy lub furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar